Tapahtuman tietoja

Lisätietoja

HUOM. Tilaisuudessa on käytössä koronapassi.

Turvallinen Finlandia-talo

Liput

Lippujen hinnat : (sis.palvelumaksun)

Eläkeläinen, työtön, opiskelija, ryhmät min.10hlöä, varusmies 40€

Peruslippu 45€

Pyörätuoli + saattaja 40€

0-17v. lapsi 35€

Väliaika

Esityksessä on väliaika

Naulakkopalvelut

Naulakkopalvelu 3€

Finlandia-salin istuinkartat

Permanto Parveke
10.12.2021 klo 19:00

SEMMARIT – The End of The World Tour

Lue lisätietoja

Vertaansa vailla oleva showryhmä Semmarit aloitti syksyllä 2019 tasavuosia juhlistavan kiertueensa otsikolla World Tour 30 V. Kiertueelle ladattiin erikoiskattaus, jollaista ei muualla voi kokea. Nyt syksyllä 2021 menestyksekäs kiertue saa päätepisteensä Finlandia-talolla.
Juhlashow on nyt pienin lisämaustein viritetty valmiiksi viimeiseen ponnistukseen, joka kantaa nimeä The End of the World Tour – final call!

“Emme ennusta maailmanloppua, nauraa kuoron johtaja Reima Viitala uteluihin kiertueen mahtipontisesta nimestä. Päinvastoin juhlimme pitkän odotuksen päättymistä. Kun showta on höystetty pienillä lisäyksillä, päätimme viilata myös konsertin nimeä.”

Semmarit on 19-päinen mieskuoro, joka rikkoo tarkoituksellisesti kuoromusiikin rajoja. Ryhmän esiintymiset tunnetaan näyttävyydestään ja huumoripitoisuudestaan.

Näytä lisää